لینوس تروالدز: ۲۵ سال بعدی زندگی عمرم را به جنگ با مایکروسافت خواهم گذراند

وقتی بحث سیستم عامل میشه میرسیم به فراگیری سیستم عامل ویندوز در درصد زیادی از سیستم های دسکتاپ و خیلی کم تر پیش میاد حرف از پیشتازی گنو/لینوکس و مک بشه.
خالق هسته لینوکس ، Linus Torvalds هم این موضوع رو خوب میدونه و در این رابطه تو مصاحبه ای که باهاش شد اشاره کرد که باید سخت کار کنن تا  لینوکس به قدرت بزرگی در دسکتاپ تبدیل بشه که امیدوارم خیلی سریع تر اتفاق بیوفته (:

ما سیستم عامل گنو/لینوکس و سلطه اون رو تویه وب و همچنین میلیون ها دستگاه مثلا در اندروید، سرور ها ، ربات ها، سوپر کامپیوتر ها و …. میتونیم به فراوانی مشاهده کنیم ولی در دسکتاپ متاسفانه ویندوز به نحوی پرچم داره!

وقتی ویندوز ویستا منتشر شد فرصت فوق العاده ای پیش اومد تا گنو/لینوکس روی سیستم های دسکتاپ پیشتاز بشه ولی متاسفانه دوستان خوب از فرصت استفاده لازم رو نکردن.
لینوس تروالدز تصمیم خیلی ارزشمندی گرفته که همونطور که گنو/لینوکس رو ما تو خیلی از جا ها مشاهده میکنیم اون رو تویه دسکتاپ هم به وفور ببینیم!

لینوس گفت:

من معروفم به اینکه گاهی‌ اوقات در برخورد با افرادی که روی رابط گرافیکی دسکتاپ کار می‌کنن مؤدب نیستم. گرچه دوست دارم که کار به درستی انجام بشه، اما آراسته بودن اولویت اولم نیست. در رابطه با لینوکس دسکتاپ هم بسیار خوشحالم؛ من این پروژه رو برای رفع نیاز خودم شروع کردم و در حال حاضر نیازهای من به طور کامل تأمین شدن و به همین خاطر، به نظرم لینوکس دسکتاپ شکست نخورده.
قاعدتاً تمایل دارم که لینوکس در بخش دسکتاپ هم به برتری برسه ولی می‌دونم که این کار سخته. هم‌اکنون نیز بر روی این قضیه کار می‌کنم. ۲۵ سال از زمان شروع کار گذشته است، می‌توانم ۲۵ سال دیگر هم به این کار ادامه دهم. من آنها رو شکست خواهم داد.

به نظر شما لینوس میتونه هدفش رو اجرایی کنه؟

افزودن نظر

نوشته‌های تازه

دسته‌ها

کامیار

کامیار گرامی اصل هستم عاشق برنامه نویسی، دنیای منبع باز و تکنولوژی های جدید، امیدوارم مطالب من به دردتون بخوره (:

درباره کامروسافت

وب سایت کامروسافت حاصل تجربه های یه برنامه نویس عاشق اوپن سورسه که علاقه داره چیزایی که بلده رو به اشتراک بزاره همین (: